וילונות - לנצ'יאנו עיצוב וילונות - 5 טיפים לתחזוקת דלתות פנים נכונה

5 טיפים לתחזוקת דלתות פנים נכונה

כמו כל דבר בחיים, כשמזניחים משהו, התוצאה היא עגומה, ובעיקר בחלוף השנים. כשמדובר בדלתות ניתן לראות זאת היטב, עם הזמן הדלת מתחילה להצהיב, להתקלף, לחרוק, ולהראות סימני התיישנות שפוגעים באסתטיקה של העיצוב, ובעיקר באסתטיקה של החלל כולו. לכן, אם החלטתם לרכוש דלת חדשה או שפשוט הנכם מעוניינים לדעת מהי הדרך הנכונה לתחזוקה של דלתות פנים, הכנו לכם כמה טיפים חשובים ליישום שיישמרו גם על הוויזואליות של הדלת, וגם על הביצועים שלה. מוכנים?

טיפ ראשון: ניקיון באופן קבוע

בעבר וילונות מסוג זה היו נחשבים לפשוטים וחסרי ייחוד ואולם כיום הם מגיעים בשלל הצבעים ומן החומרים האיכותיים ביותר. אם ברצונכם לרענן או להצליל חלל קיים, ליצור מחיצה לחלון חדר האמבטיה או להכניס מעט חיים וצבע לסלון, וילון גלילה הוא הפתרון המשתלם ביותר.
בעוד שבעבר רטיבות ודלתות היו שילוב גרוע שרק היה עלול להזיק לעמידות של הדלת, כיום, הודות לטכנולוגיות החדשות וחומרי הגלם האיכותיים, ניתן לנגב את הדלת עם מטלית לחה בשילוב של קצת מים וסבון. 

טיפ שני: בדיקת אטמים וצירים

התחזוקה של אטמים וצירים היא קריטית, ומאוד חשוב לשים לב לצירים פגומים או שחוקים. אחד הגורמים המזיקים ביותר לאטמים וצירים זה אבק, ולכן יש לפחות פעם בחודש לקחת מטלית יבשה ולנקות את הצטברות האבק מסביב לאטמים. בנוסף, לעיתים נהיית התרופפות של החיבורים במהלך השנים, ואם נתעלם מכך, זה עלול לגרום לנזק רציני לדלת, לתשומת ליבכם. כמו כן, אם במשך הזמן מתחילים להישמע צלילים של חריקה, ייתכן וכדאי לשמן את הצירים. כך או כך, הקפידו לבדוק את האטמים והצירים של דלתות הפנים שלכם אחת לכמה חודשים, זה מאוד חשוב לתחזוקת הדלת.

טיפ שלישי: הימנעו ממגע מיותר 

דלתות פנים שלנו יש תפקיד חשוב וכל מגע שאינו קשור לייעוד הדלת יכול להסב נזק, כגון תליית חפצים על הידית, תליית פוסטרים עם דבק לא ייעודי, השענת חפצים על הדלת כמו צעצועים ואופניים, או אפילו הדבקת מדבקות. אם תמנעו ממגע מיותר, העמידות של הדלת תהיה גבוהה הרבה יותר, וזה ימנע כל מיני נזקים קטנים ומיותרים כגון שריטות, כתמים, לכלוך וכן הלאה.

טיפ רביעי: בדיקה של ידיות, מנעולים, ומגנונים שונים

למרות שהדלתות של היום מורכבות מחומרי גלם איכותיים, עדיין חשוב לוודא מידי פעם שהידיות, המנעולים, והמנגנונים עובדים כראוי. מעבר לכך, מאוד מומלץ לנקות מידי פעם את הידיות ולשמן את המנעולים. בנוסף, אם אחד המנגנונים לא עובדים כמו שצריך, למשל טריקה שקטה, כדאי לקרוא לאיש מקצוע שיאתר את הבעיה. 

טיפ חמישי: עבור אלו שמתכננים לרכוש דלת חדשה

כדי שעמידות הדלת תשמר לטווח ארוך, זה הכרחי להתאים את סוג הדלת לתנאי החלל הייעודי שלה. למשל, אם אתם מתכננים לרכוש דלת לחדר המקלחת, כדאי לבחור בדגם שנועד לתנאי לחות ורטיבות, ולא רק לבצע בחירה על פי העיצוב. כמו כן, אם אתם מחפשים דלת למשרד רב עובדים או לבית שבו יש ילדים (ובעלי חיים), פחות מומלץ לרכוש דלתות לבנות, ועל כמה וכמה אם אתם  שפחות מעוניינים להתעסק כל יום עם ניקיונות. לתשומת ליבכם.