וילונות - לנצ'יאנו עיצוב וילונות - שישה טיפים שחשוב שתקראו לפני שאתם בוחרים פינת אוכל

שישה טיפים שחשוב שתקראו לפני שאתם בוחרים פינת אוכל

 
אין ספק שפינת האוכל בבית היא מהמקומות האסטרטגיים, בהם כולם נפגשים. אם זה לארוחת צהריים זריזה, כל אחד מבני המשפחה בזמנו הוא - או אם זה לארוחת חג עם המשפחה המורחבת - הבחירה בפינת האוכל שתשרת את המשפחה היא בחירה משמעותית לאורך זמן. איך בוחרים פינת אוכל מושלמת? על כך - לפניכם.
 

#1 - הגודל כן קובע

 
חשוב שתתאימו את גודל פינת האוכל לחלל הפנוי בו היא תמוקם. אם יש סיכוי שתאלצו (למשל כשאתם מארחים כמות גדולה של אנשים) להזיז את השולחן או למקם אותו אחרת - קחו את זה בחשבון. אם אתם בוחרים בפינת אוכל שנפתחת - קחו בחשבון את כלל המימדים של השולחן, במצב סגור ובמצב פתוח.
 

#2 - חומרי הגלם

חשוב לבחור פינת אוכל מחומרים שמדברים אליכם וגם מתכתבים עם שאר הרהיטים בבית. לדוגמה, אם אתם אנשים של עיצוב חם, אקולוגי, על זמני - אולי פינת אוכל מעץ גושני, עבה וגס תהיה מושלמת עבורכם. לעומת זאת, תוכלו לבחור בפינת אוכל מפלסטיק שובב ומודולארי, המאפשרת משחק של צבעים ומראה תעשייתי שהולך עם טרנדים עכשוויים של עיצוב. אגב, שילובים של חומרים כמו עץ וזכוכית למשל, עשויים להוליד עיצובים משגעים המשלבים היטב פונקציונאליות ומראה.
 

#3 - הצבע, הצבע, הצבע

 
פינות אוכל מגיעות בשלל צבעים - ראשית, חשוב להזכיר את הצבעים היותר נייטראליים או טבעיים, כמו לבן; גווני העץ מצהבהב ועד לחום עמוק דרך אדמדם וכתמתם; וגם שחור. מאידך, תוכלו לבחור פינת אוכל בצבעים, ואף פינת אוכל שמחה בשלל צבעים, כזו שתהפוך למוקד העיצובי של כל המרחב המשותף (סלון, מטבח, פינת אוכל) ותמלא באור את הבית.
 

#4 - איכות היא לא מילה גסה

 
בכל חומר גלם ממנו עשויה פינת האוכל שתבחרו, תוכלו למצוא פינות אוכל עשויות באיכויות משתנות. זה לא ברור מאליו שתבחרו בפינת אוכל באיכויות הגבוהות בותר - הכל תלוי בתכניות שלכם לטווח ארוך. אם דווקא מתאים לכם להחליף את פינת האוכל אחת לשנה, שנתיים או חמש שנים - תוכלו לבחור פינת אוכל פשוטה, במחירים בהתאם, שתתכלה לאט לאט. עם זאת, אם למשל רכשתם דירה חדשה זה עתה, או שאתם מאלה שמעדיפים להשקיע ברהיטים "אחת ולתמיד" - מומלץ לבחור פינת אוכל "מבית טוב", עשויה חומרי גלם איכותיים, בהרכבה מדוקדקת, ואם אפשר - גם עם אחריות לכמה שנים טובות (לא לשכוח לשמור את חשבונית הרכישה לצד האחריות)
 

#5 -טרנדים של פינות אוכל

 
בכל תחום עיצוב יש טרנדים של ניראות, כך גם בעיצוב הבית ככלל, ובעיצוב של פינות אוכל בפרט. היום, טרנדים עיצוביים של פינות אוכל כוללים פינות אוכל מודולאריות, בעלות חלקים נשלפים ויכולת להאריך משמעותית את שולח האוכל על פי כמות הסועדים; פינות אוכל בעיצוב באמצעות חומרים משולבים, או בשילוב אינדיווידואלי של צבעים; פינות אוכל בעיצוב מסורתי יהיו פינות אוכל מלבניות או אליפטיות, עשויות בדרך כלל עץ ברמות הקצעה, גימור, וצבע שונים.
 

#6 - אווירה מנצחת

 
פינת אוכל היא באמת מהפינות השימושיות ביותר בבית. בפינת האוכל תשבו לשתות כוס קפה עם חברה, תאכלו ביחד ארוחות משפחתיות, תשבו עם המתבגר הצעיר לשאול אותו מה שלומו או שתגישו לו אוכל חם ומנחם כשיתבגר ויחזור מבילוי ארוך מחוץ לבית... לכן, נכון לבחור פינת אוכל שתתאים לכם מבחינת האווירה. כל מאפיין של פינת האוכל תורם לאווירה שלה - חומר הגלם, הצבע, הצורה, וגם האביזרים שמסביב (כמו מה שתניחו על השולחן, גופי התאורה מסביב, וכדומה). בחרו בפינת אוכל שתייצר את אותה אווירה משפחתית שאתם מחפשים