וילונות - לנצ'יאנו עיצוב וילונות - עיצוב הבית בעזרת וילונות צבעוניים

עיצוב הבית בעזרת וילונות צבעוניים

כאשר אנו בונים או משפצים בית, אחד השלבים הוא לבחור מוצרי טקסטיל כמו וילונות. לווילון תפקיד מרכזי בעיצוב הפנים, מעבר להצללה ולשמירה על אינטימיות ופרטיות. וילונות יכולים להשפיע ולשנות את האווירה בבית כולו, הם נחשבים לאלמנט פרקטי ודקורטיבי כאחד. יש שפע עיצובים של וילונות, ניתן לבחור וילון בעיצוב ובגוון קלאסי, רטרו, מודרני וכיוצא בזה. אחת לכמה שנים אפשר להחליף את הווילון כדי לחדש את עיצוב הסלון או חדר מסוים, וליהנות מאווירה נעימה. חשוב לבחור וילונות בהתאמה לקונספט העיצוב הרצוי בחדר ובהתאם לגוון הקירות, אריחי החיפוי, הריצוף, הרהיטים וכדומה.

המשמעות הרגשית של הצבעים

בבואנו לבחור את צבע הווילון, חשוב לדעת כי לכל גוון יש השפעה על מצב הרוח והתחושה בחדר. צבעי מקצועי בעל ניסיון יכול לסייע לכם לבחור את הגוון המתאים ביותר בהתאמה לעיצוב הרצוי, סכנון החיים, תאורה וכדומה. אפשר לבחור וילונות בשלל צבעים לבחירה, ובכל חדר להתקין וילון בגוון אחר.

  • וילון לבן ייצור תחושה של ניקיון ושלווה.
  • וילון בגווני חום משרה תחושה של אדמה, יציבות ובטחון.
  • וילון צבעוני בגוון צהוב משרה תחושה של אור שמש, ויוסיף אופטימיות, שמחה והתלהבות.
  • וילון כחול משדר שלווה ורוגע.
  • וילון סגול מפתח את הדמיון והיצירתיות ומתקשר לרוחניות.
  • וילון כתום משדר חיוניות ומרץ ומעודד חברתיות.

התאמת הווילון לעיצוב החדר

בחירת וילונות צבעוניים אינה עניין של מה בכך, עליהם להשתלב באופן טבעי והרמוני בעיצוב החדר והבית, לכן כדאי לבחור את הווילונות רק לאחר שסיימתם לעצב ולצבוע את החדר. בבואכם לבחור וילון חישבו איזה אווירה הייתם רוצים ליצור בחדר. חדר ילדים לרוב משדר שמחה וחיוניות, לחדר השינה של ההורים נרצה לספק אינטימיות ורומנטיות, ולסלון אווירה של פתיחות, חברתיות ואקטיביות. בכל חדר צבע הווילון צריך להתאים לגוון  הקירות, ולבלוט מעליהם לכן יש לבחור צבע מעט כהה יותר מהקיר. יחד עם זאת ניתן גם לבחור וילון צבעוני בגוון שונה מהקיר כדי ליצור קונטרסט עיצובי, הפותח פתח ליצירתיות.

התאמת הווילון לקונספט הכללי של הבית

יש להתחשב גם בעיצוב הכללי של הבית, ולתכנן כיצד הווילון ישתלב בו בצורה הרמונית. לדוגמה, לבתים בעיצוב כפרי כדאי לבחור וילונות בצבעים חמים (חום, כתום ואדום). גם וילונות צבעוניים ופרחוניים ישתלבו כאן בצורה טובה. לעומתם לבתים בעיצוב נקי ומודרני יותר יתאימו וילונות בצבעים קרים (כחול ואפור).

הפרקטיות של הווילון

מעבר לבחירת הצבע והטקסטורה של הווילון חשוב לשים לשני תפקידים מרכזיים שלו. התפקיד הראשון הוא יצירת פרטיות בחדר. במידה והחדר פונה לרחוב, ונרצה לייצר בו פרטיות, רצוי שנבחר בצבעים כהים. לעומת זאת בחדרים שבהם הווילון מיועד למטרות דקורטיביות בלבד נבחר בצבעים בהירים יותר. התפקיד השני של הווילון הוא הצללת החדר, לכן מומלץ לבחור וילון בהתאם לתאורה הטבעית של אור השמש וכמות האור הרצויה בחדר. בחדרי שינה כדאי לבחור בווילון המאפשר להחשיך את החדר לגמרי, כדי ליצור תנאים אופטימליים לשינה. בסלון ובמטבח בדרך כלל נוסיף את הווילון כאלמנט עיצובי בלבד, המאפשר לאור שמש לשטוף את החדר.