וילונות - לנצ'יאנו עיצוב וילונות - סוגי וילונות פופולאריים בשוק הישראלי

סוגי וילונות פופולאריים בשוק הישראלי

האור בישראל עז מאוד ויש המון מעצבים שאובים אותו משום שהוא מדגיש צבעים, הוא חוסך בגופי תאורה, הוא מאפשר לעצב בצבעים נהדרים שיש בהם משחקי אור וצל רבים והוא משמח את האנשים ברוב שעות היממה. השמחה והקלילות הזאת מתבטאות גם בעיצובים של הבתים, ולכן גם משלימים אותם ברוח זו הווילונות שישראלים אוהבים לפרוס על החלונות שלהם. נכון, לא כולם אוהבים להתעסק עם הווילונות בסגנון של פעם, של בדים כבדים שנשרכים מהתקרה עד הרצפה וחובה להוריד אותם כמה פעמים בשנה ולכבס אותם. זה גם מה שהוציא לווילונות את שמם הלא טוב למרבה הצער. אבל מרגע שנוצרו הווילונות מהסוגים השונים ומהחומרים המתקדמים, בשיטות גלילה ופריסה נוחות ומתקדמות יותר, נפתחה הדרך להוסיף וילונות לכל בית בישראל מבלי לחשוב על הטרחה שבתלייתם והתחזוקה שלהם.

הצללה הכרחית באור העז הזה

וילונות בימינו הם כמובן הכרחיים מאוד בגלל האור, משום שהצללה מסוימת חייבת להיות כדי להעניק אווירה מסוימת לעת ערביים, כדי להצליל בשעות היום כאשר האור ישיר וחזק מדי ומפריע לשבת בחדרי הבית השונים, וכאשר זקוקים להחשכה גם בחדר הילדים וגם בחדרי השינה של המבוגרים בשעות הערב. וילונות פופולאריים במיוחד בימינו הם אלה שנתלים בצורה נוחה שמאפשרת גלילה פשוטה וקלה שלהם על פני כל החלונות בבית, מבלי להיתקע ומבלי להזכיר את הווילונות התעשייתיים מדי במשרד או בחברה. הצבעים שישראלים אוהבים הם עדיין רכים ולא אטומים מדי, משום שפה אוהבים שהאור נכנס בכל זאת ורק אחר כך יתרונות ההחשכה וההצללה.

מראה אלגנטי ומעוצב לכל חדר בעזרת וילונות

כאשר וילונות משווים לחדר מראה אלגנטי ומסודר, כאילו ממסגרים אותו ברפפות או בחלקים שמהם הוא עשוי זה מוסיף לעיצוב אלמנט חשוב מאוד של מכובדות ושל שלמות. כאשר מקפידים על עיצוב הבית אבל מזניחים את החלונות ומשאירים אותם עירומים זה ניכר לעין שחסר שם משהו. כאשר גם מדובר בחלונות שמכניסים לבית יותר מדי אור ופשוט לא נוח לשבת לידם זה אומר דרשני ומחייב תליית וילון ראוי ומתאים לעיצוב. יש כמה וכמה סוגים של וילונות, והמובילים הם וילונות ונציאניים שהפכו ללהיט, וילונות סילואט או דואט עדינים ואלגנטיים, וילונות גלילה מכל מיני חומרים, בעיקר בדים מעולים שבהם נוח מאוד לטפל ולתחזק אותם בלי טרחה מיוחדת מאוד. יש גם וילונות וינט ווילונות פליסה כמו של פעם שקורצים עדיין לבעלי טעם שמרני.