וילונות - לנצ'יאנו עיצוב וילונות - ניקוי וילונות

ניקוי וילונות

בשנים האחרונות הפכו הווילונות המותקנים על גבי החלונות מפריט שהתפקיד שלו חסימת אור השמש בלבד לפריט עיצובי לכל דבר ועניין. גם חלונות המותקנים בקירות הצפוניים או כאלה שלא נשקף מהם אור ישיר - יכוסו בווילונות על מנת לעצב בסגנון מסוים את החדר כולו. הווילון ייבחר לאחר השקעת מחשבה, זמן ובחינה של כמה אפשרויות. מכאן ניתן להבין את החשיבות של הווילון במראה החדר.

ניקוי וילונות מלוכלכים

באופן טבעי - גם וילונות עלולים להתלכלך. אם הם תלויים בסמוך לחלון פתוח ייתכן וייכנסו אבק ופיח אל תוך החדר או שהם יוכתמו בדרך זו או אחרת. למרות שלכל וילון מוצמדת תווית שבה מצוין מאילו חומרי גלם הוא עשוי, על מנת לדעת איך יהיה הכי נכון לנקות אותו - לא מומלץ לעשות זאת באמצעים ביתיים, שכן עלול להתקבל נזק שיעלה על התועלת או שהווילון אפילו עלול  להיהרס.

טיפים לניקוי נכון של וילונות

להלן כמה טיפים שעשויים לסייע בניקוי וילונות:
  • מומלץ להוריד את הווילון ממקומו ולא לנקות אותו בעודו תלוי ליד החלון.
  • במידה ומדובר בכתם - יש לעשות שימוש בחומרים מסירי כתמים המיועדים לשימוש בחומרים הגלם שמהם עשוי הווילון, אך חשוב לעשות זאת, ראשית, במקום נסתר כדי לבדוק את עמידות הווילון.
  • שימוש בכמות גדולה של מים עלול לגרום לכתם לגדול או ליצור כתם חדש. לכן לא מומלץ לנסות לשטוף את הווילון או את הכתם עצמו עם מים.
  • במכונת הכביסה עלול הווילון להתכווץ או להתקמט לכן לא כדאי לחשוב על אפשרות זו.
  • חומר הניקוי חייב להיות מותאם לווילונות וגם לנשימת בני אדם סביבו כדי שלא ייפגע מי שמנסה לנקות את הווילון.

ניקוי וילונות - משימה לאנשי מקצוע!

כשם שיש פעולות ניקיון שעדיף להשאיר בידיהם של אנשי מקצוע מוסמכים ומיומנים - כך כדאי לנהוג גם במקרה של צורך בניקוי וילון. איש המקצוע מכיר סוגים שונים של וילונות ומיד כשיראה את הווילון המדובר יידע בדיוק איך יהיה הכי נכון ומהיר לנקות אותו בדרך שתשיג את התוצאות הטובות ביותר. יהיה קל להבחין שהווילון נראה ממש כמו חדש והלקוח יוכל לקבל טיפים ורעיונות איך לשמור על אורך חייו של הווילון.