וילונות - לנצ'יאנו עיצוב וילונות - מאווררים בשנת 2016 מה השוק מציע?

מאווררים בשנת 2016 מה השוק מציע?

 
שנת 2016 עומדת בפתח וזה הזמן לבדוק מה שוק המאווררים מציע לנו ועומד להציע לנו במהלך השנה הקרובה. כך נוכל להכין את עצמנו לקראת הקיץ העומד ובא, ובמקום להשקיע כסף רב ברכישת מזגן חדש, נוכל לרכוש מאורר שיעשה את אותה עבודה, באופן יותר חסכוני ובצורה לא פחות טובה.

עד היום אנחנו רגילים לחשוב שהתחום של מאווררים הוא די מוגבל מבחינת יכולות הפיתוח שלו. אך במהלך השנים האחרונות אנחנו רואים שינויים, אשר חלקם לפחות מרחיקי לכת. השינויים נובעים משתי סיבות עיקריות, ראשית, התפתחויות טכנולוגיות וכן כאלו שקשורות לעולם העיצוב, אפשרו להפוך את המאוורר לכלי עבודה יותר נוח ושימושי. שנית, אנחנו רואים עלייה נרחבת במכירות של מאווררים בשנים האחרונות ובפרט בכל הקשור למאווררי תקרה. ההסבר לשינוי נובע מהרצון לחסוך בעלויות. רכישת מזגן ותפעולו באופן שוטף עולים הרבה יותר ממאוורר תקרה, ההנחה היא שמאורר חוסך לנו 40 אחוז מההוצאות של מזגן. לכן יותר אנשים רוכשים מאווררים, כשהשוק מתעורר אז גם יש התעוררות בכל הקשור למחקר ופיתוח של המוצר.

לפני שניכנס לעובי הקורה ונתעסק בשאלה, מה בדיוק מציעים לנו רשתות השיווק והחנויות השונות בכל הקשור למאווררים בשנת 2016, חשוב לזכור, שחלק מהדברים הנ"ל הן הנחות לגבי דברים שייתכן ויצאו לשוק שכן לשם הכיוון של הפיתוח וכן עלינו לקחת בחשבון, לא כל דבר שיוצא לשוק והוא מתקדם ומפותח, אכן מתאים לצרכים שלנו מבחינה פרקטית וכן מבחינה תקציבית.

כיצד שוק המאווררים יראה בשנת 2016

דבר אחד בטוח, השוק יהיה הרבה יותר נרחב ומפותח. כבר היום אנחנו יכולים למצוא מאווררים שעובדים גם באמצעות שלטים וזה ללא ספק התקדמות עצומה לעומת מאווררים ישנים שנאלצנו להפעיל אותם רק באמצעות כפתורים בסיסיים שנמצאים על גוף המכשיר. סביר להניח שזה רק יתפתח והשלט יפתח לנו אופציות שונות להפעלה חכמה ונוחה של המאוורר.

נקודה אחרת אליה הולך השוק הוא שילוב של עבודת מאווררים עם בית חכם. כיום הרבה מאוד בתים, גדולים וקטנים, עוברים לפיתוח של בית חכם, כלומר בית שניתן להפעיל מכשירים שונים באמצעות הסלולר שלנו. על כן, אנחנו יכולים להיות בטוחים שבעתיד הקרוב גם מאווררים ובפרט מאווררי תקרה ישתלבו בפיתוח זה. כך נוכל להדליק את המאוורר באמצעות הסלולר, דרך אפליקציה ייעודית, עוד הרבה לפני שנהיה בבית באופן פיזי.

שינוי אחר אשר קורה וימשיך להתפתח הוא השינוי העיצובי. לא עוד מאווררים אפורים וחסרי כל ייחוד ועיצוב, כיום אנחנו יכולים למצוא מאווררים בשלל עיצובים, שזה אומר צבעים וחומרים שונים, התאמה ספציפית לעיצוב של החדר.

נקודה אחרונה היא החומרים של המאווררים יהיו הרבה יותר חזקים ואיכותיים, יצברו פחות אבק ולכלוך, וכך הם יחזיקו מעמד זמן רב יותר מאשר היינו רגילים עד היום.