>וילונות - לנצ'יאנו עיצוב וילונות - כך תתאימו אריחים מצוירים לוילונות השונים בבית

כך תתאימו אריחים מצוירים לוילונות השונים בבית

אין זה סוד שבמהלך השנים האחרונות חל גידול בשימוש באריחים מצוירים. אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר אנשים אשר בוחרים להתקין אריחים כאלה במקומות שונים בבית, החל מחדרי שינה, מטבח, שירותים ומקומות אחרים. אריחים אלו מוסיפים לבית גוון מיוחד, עיצוב שלא תמיד ניתן להשיג באמצעות אלמנטים אחרים.

החוכמה בשימוש באריחים שכאלה הוא, לדעת להתאים ולשלבם בצורה נכונה בחדר בו מחליטים להתקין אותם. זה נכון לכל חדר וזה נכון כמעט לכל פריט שאנחנו בוחרים להשתמש בו לכדי עיצוב. נניח ואנחנו רוצים להשתמש באריחים מצוירים בבית, הרי שאנחנו צריכים לדעת כיצד להתאים אותם ולשלבם ביחד עם כל שאר הפריטים המשולבים בחדר, אחרת אנחנו עלולים לגלות כמין "קרקס" של צבעים וצורות אשר לא מוסיף למקום ואף גורע ממנו. במקרה כזה, כל היתרון שיש לאריחים מצוירים יכול להיעלם. השאלה הגדולה היא כיצד נדע לשלב ולהתאים בינם לבין אריחים אחרים.

במאמר זה ננסה להסביר כיצד לוקחים שני אלמנטים שמיועדים לעיצוב הבית ומתאימים ביניהם. האלמנטים אליהם נתייחס הם אריחים מצוירים כאמור ווילונות. מדובר לכאורה על אלמנטים מאוד שונים אחד מהשני, אך יש ביניהם קשר מסוים, שניהם כוללים צבעים מגוונים, שניהם בולטים מאוד לעין, ושניהם יכולים להוסיף או לגרוע אם משתמשים בהם בצורה לא נכונה.
כיצד מתאימים אריחים מצוירים לוילונות בעיצוב הבית

יש כמה כללים מאוד פשוטים להתאמה בין השניים. ראשית, צריך לבחון איפה בדיוק מותקנים אותם אריחים ואותם וילונות. הרי יש הבדל בין אריחים מצוירים ווילונות אשר מותקנים בסלון לבין כאלה שמותקנים בחדר שינה. ההתאמה צריכה להיות על פי החדר, על פי מה שהוא מכיל, על פי מה שיש לו, על פי מה שהוא מסמל. בחדר ילדים סביר להניח שיהיה זה וילון צבעוני אז האריחים צריכים להיות בהתאם, לעומת זאת בחדר שינה של ההורים או בסלון, סביר להניח שהוילונות יהיו יותר שמרנים, בעלי גוון אחד, אז גם האריחים צריכים להיות בעלי גוון אחד או שניים ולא מעבר לכך.

שנית, מידת התאורה בחדר. יש השפעה עצומה לאופן בו התאורה משפיעה על החדר. אם מדובר בחדר עם תאורה טבעית חזקה או אפילו תאורה ממנורות שונות, אז ייתכן ונרצה שהוילונות יהיו כהים בשביל שבשעות מסוימות לא תיכנס תאורה, אז האריחים צריכים להיות מותאמים. לעומת זאת במצב הפוך זה יהיה אחר.
שלוש, חשוב שנדע להתאים מבחינת העיצוב. אריח מצויר בצורה מסוימת, צריך להיות מותאם לעצם העיצוב של הוילון. לא חובה שזו תהיה התאמה מושלמת (ציור או איור דומה) כן חשוב שתהיה התאמה מסוימת בין האיורים, העיצובים השונים. אחרת, שוב, אנחנו נקבל קרקס של עיצובים, שאין ביניהם קשר, דבר שיכול להיות לא נעים בעין ולפגוע בעיצוב הכולל של המקום.