וילונות - לנצ'יאנו עיצוב וילונות - כיצד לבחור גופי תאורה שישתלבו בין הרהיטים בדירה

כיצד לבחור גופי תאורה שישתלבו בין הרהיטים בדירה

לאחר שבוחרים את הרהיטים ומלבישים את החדר באריגים ובטקסטילים שונים, השלב הבא בהום סטיילינג הוא ייעוץ ותכנון תאורה נכונה, כך שתתאים לסגנון ולמראה הבית, ולא פחות מזה – גם לתקציב. תאורה היא כמעט המובן מאליו שמעטים שמים לב אליו, משום שאפשר להשתמש בברירת המחדל בדרך כלל, עד שגומרים לעצב את הדירה ולמצוא את גוף התאורה הנכון לכם. בגלל זה, מומלץ גם לחכות עד סוף העיצוב של שאר הדירה משום שאז אפשר לראות איך התאורה משתלבת עם שאר הגורמים של העיצוב מבחינת קומפוזיציה וחומרים. הרהיטים הם אמנם המרכז של הבית, ומכיוון שאנחנו מהלכים רוב הזמן כשראשנו בגובה העיניים אנחנו לא בודקים כיצד נראית המנורה, אולם ללא ספק יש לה תפקיד חשוב שאנחנו מגלים רק אם היא לא עושה את העבודה שלה וחסר לנו אור מתאים.
ייעוץ ותכנון תאורה לדירה

השלב הראשן של תכנון תאורה לבית הוא ההבנה שהיום כבר אין צורך להסתפק באותם פתרונות תאורה שמרניים של פעם, כאשר לא חייבים להאיר רק מלמעלה באותה נורה בודדת, או דרך נברשות ואהילים נדושים מאוד. היום תאורה היא תחום הרבה יותר נרחב שמותאם לשאר הבית והסגנון שבו, כאשר אנחנו יכולים לשלב את גופי התאורה בין הרהיטים עצמם, להציב אותם על הרצפה במקום שבו העיצוב מתיר לנו זאת, או לפזר אותם בנישות ועל מדפים או רהיטים כמנורות שולחן שונות. המגוון שעומד לרשותנו מבחינה טכנית כל כך גדול, שייעוץ ותכנון תאורה הפך לתחום עיצוב וייצור בפני עצמו. שלל החומרים והסגנונות שבהם מעצבים גופי תאורה עצום והוא מתאים לכל סגנון שיש.
המנורות של היום נראות אחרת

המנורות בימינו נראות אחרות פשוט משום שגם מייצרים אותן מחומרים אחרים. וכאשר מייצרים אותן מחומרים אחרים אנחנו מקבלים שני דברים – מנורות שמתאימות יותר לרהיטים ולהום סטיילינג שלנו בדיוק ולא בערך, בלי פשרות, ומנורות שנראות אחרת ממה שהורגלנו לראות ולכן גם יכולות לתת לנו השראה לעצב אחרת את הדירה ולנצל את התכונות שלהן ושל החומרים שמהן הן עשויות. החומרים שמהן עושים היום גופי תאורה כבר לא חייבים להיות זכוכית או קרמיקה או אהילי בד וקנבס. אנחנו יכולים לשלב כמה חומרים מודרניים ולשלב מתכות שונות, לעבוד עם חומרים גמישים יותר שיכולים לתת לנו תצורות אחרות לגמרי. הוסיפו לזה את העובדה שאפשר לשלב גופי תאורה מעוצבים בנישות נסתרות ומדפים מיוחדים שכולם עשויים מגבס, ותקבלו שפע של אפשרויות שיתאימו לעיצוב כל חדר שהוא.