וילונות - לנצ'יאנו עיצוב וילונות - כיצד בוחרים אדריכל

כיצד בוחרים אדריכל

במהלך החיים נידרש לא פעם להיעזר בבעלי מקצוע שונים לצורך קבלת שירות זה או אחר. אם מדובר על שיפוץ הבית שלנו או בעת רכישת בית וטרם הכניסה לדירה, יהיו הם בעלי המקצוע שיפקדו את הדירה ויבצעו עבודתם. אחד מאותם אנשים אשר אמונים בתחום זה על התוצרת הסופית והצלחתו או אי-הצלחתו של פרויקט מגורים הוא האדריכל. שירותי משרדי אדריכלים ישמשו אותנו במקרים שכאלו ולכן נצטרך לדעת כיצד בוחרים אדריכל בצורה נכונה.

כיצד מומלץ לבחור אדריכל לפרויקטים שונים בענף הבנייה ?

באותה הדרך בה ננסה למצוא ספקים מתחומים שונים, כך גם עם משרדי אדריכלים המעניקים שירותי תכנון ייעוץ ועיצוב בתים. הדבר הטוב ביותר בפעולה זו הינו מציאת ממליצים אשר חוו את טיב השירות והמקצועיות של אותו אדריכל. בתוך כך יש לוודא כי ההמלצות החיוביות שנקבל יהו מפי אנשים שקיבלו את אותו השירות כפי שאנו עתידים לקבל.

אך המלצות חמות ככל שיהיו, לא יסייעו לנו באופן מלא כדי לענות על השאלה כיצד בוחרים אדריכל. בנוסף, נצטרך לוודא את אמינותו של המשרד כולו, תוך צפייה בפרויקטים אשר עברו תחת ידי העובדים מאותו משרד, היכולת המקצועית כדי שזו תתאים לרצונות שלנו וכדומה. יחד עם זאת כמובן שהיבט חשוב לא פחות הינו התקציב: לעיתים נמצא משרדי אדריכלות טובים ומקצועיים אך יחד עם זאת יהיו הם יקרים מדי בעבור השירות שיבוצע על ידם. בדיקת ההיבט המקצועי אם כך לא יכולה לומר דבר על הבחירה הסופית שלנו באם להשכיר שירותי אדריכל כזה או אחר.

בבואנו להמשיך ולחפש תשובה לשאלה אותה שאלנו- כיצד בוחרים אדריכל, נוכל להוסיף עמודת בדיקה המדבר על רכישת ריהוט ופריטים או אלמנטים שונים לבית. חלק בלתי נפרד מעיצוב בתים בעת שיפוץ או כניסה לבניין חדש, מדבר על קנייה של פריטי ריהוט. לפעמים יהיו אלו פריטים רבים אשר מחירם יהיה בהתאם, מה שיוביל למחשבות ותהיות בנוגע למה עדיף לרכוש, מדוע דווקא את המוצרים הללו וכו'.

משרדי אדריכלים שונים מציעים כיום גם שירות בנוגע למתן מענה ועזרה בהתחדשות בריהוט מסוים. אנשי המקצוע של המשרדים הללו ישמחו לתת טיפים ועצות, ולעיתים אף להמליץ על חברות מסוימות, לצורך השלמת העבודה בהיבט הזה. כפי שנוכל לסכם, מציאת אדריכל טוב הינה משימה בפני עצמה. אך המשימה הזו היא המקדימה למטרה העיקרית שלנו והיא תכנון/עיצוב הבית כפי שנחפוץ ולכן לחיפוש אחר משרד אדריכלים טוב, תהיה השפעה על המשך הדרך.