וילונות - לנצ'יאנו עיצוב וילונות - וילונות לחדר השינה – 5 טיפים מיוחדים

וילונות לחדר השינה – 5 טיפים מיוחדים

החלטתם לעצב את חדר השינה שלכם מחדש? תוכלו לעשות זאת באמצעות אחת הדרכים הבאות:
-שיפוץ מאסיבי הכולל את שינוי מבנה החדר והחלפת הריצוף, הריהוט וגופי התאורה וכמובן עיצוב מחדש של החדר.
-שיפוץ קליל יותר שיתבטא ברכישה של ריהוט חדש, צביעת הקירות בצבע שונה, הוספת כמה פריטי טקסטיל כמו, כריות, מצעים, כיסויי מיטה, ווילונות חדשים ושמיכות מפנקות ורכות (התפנקו בשמיכת טטרה זוגית למיטה).

בכתבה הבאה, נתעכב על אחד מפריטי הטקסטיל הפופולאריים ביותר והוא הווילונות. ההחלטה אילו וילונות לרכוש, מתקבלת בדרך כלל על פי פרמטרים שונים שצריכים להתאים אחד לשני. כך אנחנו יוצרים שילוב אופטימאלי של כולם יחדיו וכך נהנה מחיבור נהדר בין
עיצוב חדר השינה, הרהיטים והסגנון המועדף עליכם לצד
שימוש מקסימאלי ונוח. עלינו לקחת בחשבון שהשימוש בוילונות הוא יומיומי, הן ביום והן בלילה, לכן אנחנו צריכים לקחת בחשבון מגוון רחב של פרמטרים אשר משפיעים על העיצוב והשימוש בהם.

לפני שנציג מספר טיפים לרכישת וילונות מתאימים לחדר שינה, נציין, שישנם בשוק מספר מגוון של וילונות. ההבדלים ביניהם יכולים להיות בחומרים, אלה יכולים להיות וילונות בד, משי, עץ, וילונות חשמליים, קש ועוד. כמו כן ניתן לראות הבדל בוילונות מבחינה זו שחלקם מעוצבים בצבעים חלקים בעוד אחרים כוללים איורים, עיטורים, ציורים ועוד.

להלן הטיפים החשובים לבחירה נכונה

צבע - מאחר ולא היינו רוצים שהחדר שלנו יהיה חסוך ולא נעים, הרי שנשתמש אך ורק בוילונות בהירים, מצד שני, עלינו לקחת בחשבון שוילונות בהירים יכולים להיות שקופים, מה שימנע מהם לעשות את עבודתם, קרי להסתיר את מה שקורה בפנים החדר. מכאן שיש לוודא שהוילון הוא בצבע בהיר ולא שקוף. מי שבוחר וילון כהה, מוטב שבמהלך היום לא ישתמש בו בשביל שאור השמש ייכנס לחדר בצורה חלקה.

גודל - גודל הוילון תלוי בחלון ובקיר עליו הוא תלוי. האידיאל הוא שהוילון יסתיר קצת מעבר לחלון מכל צדדיו. אסור שייווצר מצב שהוילון יהיה חלקי, כי אז הוא לא יסתיר דבר ואור ייכנס מבחוץ.

סגירת הוילון - פרט חשוב זה כיצד הוילון נסגר. האם הוא נסגר באמצעות קשר בד או באמצעות מוט. קחו בחשבון שלא כל סגירה מתאימה לכל חדר שינה, יש סגירות שמתאימות לחדרי שינה של מבוגרים, בעוד אחרים מתאימים לצעירים. לכן חשוב לבצע התאמה של הוילון והסגירה לסוג החדר ולמי שישן בו.

התאמה לעיצוב - כאמור, הוילון צריך להיות מותאם לשאר החלקים בחדר, החל מצבע הקירות ועד צבע הרהיטים, ככל שנדע לבצע התאמות רחבות יותר כך גדל הסיכוי שהוילונות יתאימו יותר לחדר.

הרכבה - רצוי מאוד לבחור וילונות שאתם יכולים להרכיב בקלות, אך גם להסיר אותם בצורה קלה על מנת שתוכלו לנקות אותם מעת לעת. מה שאומר גם שעליכם לוודא שמדובר בחומר שקל מאוד לנקות ביד או במכונה.