וילונות - לנצ'יאנו עיצוב וילונות - גרניט פורצלן: פתרון מבריק (או מט) לכל בית

גרניט פורצלן: פתרון מבריק (או מט) לכל בית

בחירת אריחים לריצוף וחיפוי היא בחירה משמעותית. גם אם תחליטו בהמשך לשנות או לשפץ, ככל הנראה החיפוי והריצוף יישארו כפי שהם. קלים לניקוי, עמידים בפני שחיקה ודהייה, במחיר נמוך משמעותית לעומת שיש טבעי ובמגוון צורות וצבעים. לפניכם כל הסיבות לבחור באריחי גרניט פורצלן לבית שלכם.

בא לשכונה בחור חדש

גרניט פורצלן נחשב לאחד האריחים הטרנדיים והפופולריים ביותר בתחום עיצוב הפנים והשימוש בו נפוץ בבתים רבים. אריחים אלו עשויים חומר קרמי מיוחד, המתאפיין בצפיפות גבוהה וספיגה נמוכה. הם מגיעים בשני סוגי גימורים שונים: מט ומבריק. הבחירה בין שני הגימורים מושפעת מהעדפה אישית וצרכים פונקציונליים. אריחים בגימור מבריק עוברים ליטוש אשר הופך אותם רגישים באופן יחסי לכתמים, שכן במהלך הליטוש מוסרת שכבה דקה מחלקו העליון של החומר המאפשרת חדירה מסוימת של נוזלים. 

יתרונות השימוש בגרניט פורצלן

בין אם תבחרו להשתמש באריחים לריצוף או חיפוי קירות, כדאי שתכירו את יתרונותיו הייחודיים של חומר זה טרם הרכישה, כדי להחליט על שילובו המתאים בביתכם. הבעיה היחידה (שאינה בעיה כלל) היא, שאחרי רשימה כזאת, יכול להיות שלא תרצו להשתמש באף חומר אחר.

-עמידות לשחיקה- ראשית, אריחים אלו מראים עמידות גבוהה לשחיקה, וזו אחת הסיבות שנעשה בהם שימוש בחללים המיועדים לשימוש אינטנסיבי. 

-צבעים שאינו דוהים- לעומת שיש טבעי שצבעו משתנה עם הזמן, אריחים אלו שומרים על אותו הצבע מרגע הייצור ולתמיד. עמידות זו היא תוצאה של מהלך הצביעה של האריחים, המתבצעת בעת יצירת תערובת הקרמיקה. כך, הפיגמנטים נטמעים בתוך האריח לכל אורכו, כך שהצבע המהווה חלק אינטגרלי מהחומר ועומד גם בפני שחיקה מאסיבית וממושכת. 

-חסין בפני חדירת נוזלים והכתמה- כיום, נעשה שימוש בטכנולוגיות ייצור חדשניות, תערובות חומרים ייחודיות וטכניקות שריפה מתקדמות, במהלכן החומר נשרף לזמן ממושך בטמפרטורה גבוהה במיוחד של 1,220 מעלות. תהליך הייצור מבטיח אטימה אופטימלית של נקבוביות החרס הזעירות ובכך מונע חדירה כמעט מוחלטת של נוזלים אל תוכן. 

-מגוון עיצובים- אחת התוצאות של ניסוי ומחקר בחומרים, לצד שימוש בטכנולוגיות מתקדמות היא ייצור במגוון צבעים ועיצובים. דמוי שיש או דמוי פרקט- עיבודים שונים באופנים שונים מביאים ליצירת שפע דגמים, כך שכל אחד יוכל למצוא את העיצוב הייחודי המתאים לטעמו האישי, ולהשתמש באריחים לשדרוג הפן הוויזואלי של החלל. 

-מחיר נגיש- אריחים מסוג זה מהווים חלופה איכותית וזולה משמעותית לשיש גרניט טבעי, ומאפשרים ריצוף שטחים נרחבים מבלי שיכאב בכיס.

-גדלים משתנים- ניתן לייצר אריחים במגוון גדלים ובקשת צבעים וטקסטורה רחבה בהזמנה אישית. לעומת בלוק שיש טבעי, שמגיע בדרך כלל בגודל סטנדרטי ואחיד, אריחי גרניט פורצלן ניתן להזמין במגוון גדלים וצורות- מאריחים קטנים ועד לוחות ענקיים, בהתאם לגודל המשטח שתרצו לרצף או לחפות. כמו כן, ישנה אפשרות להזמנת מספר אריחים גדולים המתחברים בטקסטורה זהה כך שאף אחד לא יידע שחיפוי הקיר שלכם אינו מקשה אחת!