וילונות - לנצ'יאנו עיצוב וילונות - מטבח כפרי – על כל פרט ופרט בעיצוב

כשאנחנו עומדים לבנות מטבח בין אם מדובר במבנה חדש ובין אם מדובר במבנה קיים שאמור לעבור שיפוץ, אנחנו משקיעים בכך לא מעט זמן ולא מעט כסף. אנחנו יוצריך תוכניות, אנחנו חושבים מה אנחנו צריכים, מה אנחנו יכולים לבנות, באילו חומרים להשתמש, איזה ציוד אנחנו רוצים שיהיה במטבח ועוד.

עצם זה שאנחנו משקיעים הרבה מאוד זמן והרבה מאוד כסף ומשאבים אחרים, מלמד שאנחנו לא מוכנים לעשות עבודה לא מסודרת, עבודה חפיפניקית, אנחנו רוצים להקים מטבח שישרת אותנו בצורה יעילה ונוחה, מטבח שיהיה מעוצב היטב, בצורה הכי יפה שיש, ומעבר לכך, אנחנו רוצים מטבח שישרת אותנו לאורך זמן, שנוכל כל בוקר להתעורר, להיכנס אליו, ולהכין לנו ארוחת בוקר או כל ארוחה אחרת, במשך שנים רבות.

יש לנו אופציות שונות לבנייה ועיצוב של מטבחים לבית. אנחנו יכולים לבנות מטבח כפרי, מטבח מודרני, מטבח קלאסי, יש לא מעט דוגמאות מטבחים אנחנו יכולים לתכנן ולהקים. זה לא משנה איזה מטבח אנחנו נקים בסופו של דבר, הרי שאנחנו אמורים לחשוב על כל פרט ופרט לפני שאנחנו ניגשים לתכנן אותו, לפני שאנחנו ניגשים לבנות אותו.

למשל, אנחנו צריכים לחשוב מבחינת העיצוב שלו, כיצד אנחנו רוצים שפריטים מסוימים ישתלבו בו. אחת הדוגמאות לכך, הן וילונות. לא משנה איזה מטבח אנחנו מקימים, בין אם זה מטבח כפרי או אחר, הרי ברגע שיש בו חלונות או פתחים אחרים אשר דרכם נכנסים קרני שמש במהלך היום, סביר להניח שאנחנו נרצה שיהיו שם וילונות שיאפשרו לנו לעבוד במטבח בצורה נוחה ומצד שני, אנחנו גם נרצה שהם ישתלבו היטב בעיצוב של המטבח ולא יהיו כמו נטע זר שם.

לפני שנסביר כיצד בוחרים וילונות עבור מטבח כפרי או אחר, צריך לציין שגם במקרה זה, כמו במקרים של פריטים אחרים, רצוי מאוד שאנחנו נחשוב איך להכניס את הווילונות אל המטבח ואל תהליך העיצוב, כבר בתוכניות שלפני ההקמה ולא אחרי שהקמנו את כל המטבח. זה נכון מבחינה פרקטית וזה נכון מבחינה עיצובית.

כיצד בוחרים וילון למטבח

ישנם כמה כללים כיצד לבחור וילון למטבח הביתי. אנחנו נציג בפניכם כמה נקודות שיכולות לעזור לכם.

ראשית, אנחנו צריכים להחליט האם אנחנו רוצים וילון רגיל או וילון חשמלי. זה תלוי בסגנון ובעיצוב המטבח, באופי השליטה שאנחנו רוצים על הווילון, ועד כמה כל אחד מהווילונות מתאים באמת למטבח. יש מטבחים בהם זה לא ממש יתאים אם נתקין וילון חשמלי, ויש מטבחים שזה יכול להתאים הרבה יותר מאשר וילון רגיל.

שנית, אנחנו צריכים לבחון את גודל הפתח שעומד לרשותנו ואז להחליט האם אנחנו רוצים ווילון על כל הפתח, חלק ממנו, כיצד אנחנו רוצים להתקין אותו כך שיהיה פרקטי ונעים.

שלישית, חשוב שהווילון יתאים לעיצוב של המטבח, הן מבחינת החומר והן מבחינת הצבעים, שהוא ישתלב היטב ובצורה טבעית.

ארבע, רצוי לקנות וילון שיהיה קל לנקות אותו מעת לעת.